Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Koks aktyvus sportas labiausiai tinka jūsų šuniui?

Koks aktyvus sportas labiausiai tinka jūsų šuniui?

Daugumai šunų nepakanka vien tik ilgų pasivaikščiojimų lauke – kad augintinis išsikrautų ne tik fiziškai, bet taip pat ir emociškai, kartu galite užsiimti tam tikru sportu. Šunims skirtos veiklos pasirinkimas yra tikrai nemažas, taigi, kokia veikla labiausiai tinka jūsų šuniui?

Agility

Tai – šunų vikrumo sportas, kuris gali patikti įvairių veislių atstovams ir mišrūnams. Užsiėmimų metu šuniui tenka įveikti įvairias  kliūtis, ir tą reikia padaryti kiek įmanoma greičiau. Bėgioti reikės ne tik šuniui, bet ir jo šeimininkui!

Kam netinka Agility?

Labai jauniems šuniukams, milžiniškų veislių šunims bei turintiems kaulų ar sąnarių problemų.

Frisbis

Frisbis – tai sportas, kurio užsiėmimų metu šuo turi pagauti skraidančią lėkštę. Tai, be abejo, reikalauja tikrai neprasto šoklumo, todėl frisbis labiausiai tinka sportiškiems šunims. Frisbio varžybų metu yra vertinamas tikslumas, atstumas, laikas, ir t.t.

Kam netinka frisbis?

Kaip ir Agility, frisbis netinka jauniems šuniukams, milžiniškų veislių šunims bei turintiems kaulų ar sąnarių problemų.

Canicross

Tai – bėgimas su šunimi, kurio metu yra naudojama speciali įranga (prie šeimininko juosmens tvirtinamas diržas su pavadėliu). Canicross puikiai tinka tiems šunims, kurie yra labai energingi, o jų šeimininkai – pakankamai sportiški.

Kam netinka canicross?

Jauniems šuniukams, vyresnio amžiaus šunims, tam tikrų veislių atstovams (pavyzdžiui, anglų buldogams), šunims, turintiems kvėpavimo sutrikimų, kaulų ar sąnarių problemų.

10 populiariausių veislių, kurioms tinka beveik bet koks sportas

1. Borderkolis;

2. Labradoro retriveris;

3 Auksaspalvis retriveris;

4. Kurtsharas;

5. Bretanės spanielis;

6. Anglų springerspanielis;

7. Amerikiečių kokerspanielis;

8. Vengrų vižlas;

9. Veimaraneris;

10. Pudelis.

Nors sportas dažniausiai siejamas tik su itin aktyvia veikla, tačiau svarbu žinoti, kad vos kelios protinės veiklos minutės šunį gali dar labiau iškrauti nei ilgas bėgiojimas miške. Idealu, jei aktyvūs ir protiniai užsiėmimai yra derinami tarpusavyje – tokiu atveju galite būti užtikrinti, kad jūsų augintinis namuose bus ramus, ir nuolat nereikalaus dėmesio. Protinei veiklai galite rinktis įvairius žaidimus-mįsles, ir taip pat dresūros mokyklose siūlomus užsiėmimus (pavyzdžiui, triukų mokymąsi („Freestyle“), sportinio paklusnumo treniruotes („Obedience“), ir t.t.