Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Specialūs pasiūlymai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

3 natūralios priemonės nuo erkių

3 natūralios priemonės nuo erkių

Nesvarbu, kokias priemones nuo erkių naudojate savo augintiniui, papildomą apsaugą taip pat gali užtikrinti natūralios priemonės nuo erkių, kurios pasižymi atbaidančiu poveikiu. Taigi, kokias jų galima rinktis?

1. Vanduo ir actas

Į purkštuką įpilkite vandens ir acto 50/50 proporcija, ir prieš eidami pasivaikščioti išpurkškite šuns kailį (tokią priemonę taip pat galite naudoti ir sau).

2. Česnakas

Apsaugai nuo erkių nuo seno yra naudojamas česnakas, tačiau didelis jo kiekis šunims gali būti toksiškas (30 kg sveriančiam šuniui kelios skiltelės jau yra per daug). Prekyboje galite rasti įvairių skanėstų su česnaku, kurie padeda kovoti su žarnyno parazitais bei erkėmis – pavyzdžiui, tokių skanėstų siūlo „Canvit“ gamintojas. Skanėstuose ir įvairiuose papilduose esantis česnako kiekis nebus žalingas, tačiau svarbu neviršyti rekomenduojamos dienos normos.

3. Eteriniai aliejai

Eterinių aliejų pasirinkimas yra gana platus, o atbaidančiu poveikiu pasižymi kedro, citrinžolės, pipirmėtės, rozmarino, levandos ir čiobrelių eteriniai aliejai. Svarbu žinoti, kad neskiestu aliejumi negalima tepti šuns kailio, nes jis nudegins odą. Eteriniu aliejumi galite patepti išorinę šuns antkaklio ar petnešų pusę, arba galite sumaišyti eterinį aliejų su vandeniu ir pasigaminti purškalą. Taip pat eterinį aliejų galite maišyti su augaliniu aliejumi, ir kelis lašus užtepti ant kailio.

Veterinarai nerekomenduoja rinktis vien tik natūralias priemones nuo erkių, nes jų patikimumas yra mažesnis nei veterinarijos klinikose ir vaistinėse siūlomų preparatų. Vis dėlto, šios natūralios priemonės gali pasiteisinti kaip papildoma apsauga nuo mus gąsdinančių voragyvių.