Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Kada prabunda erkės ir kaip nuo jų apsisaugoti?

Kada prabunda erkės ir kaip nuo jų apsisaugoti?

Anksčiau erkių sezonu buvo laikomi balandžio-rugsėjo mėnesiai, tačiau dėl globalinio atšilimo erkių sezonas tampa ilgesnis. Erkės tampa gyvybingos, kai temperatūra ima siekti 5-7 laipsnius šilumos. Erkės paprastai  aktyviausios po lietingos dienos, tačiau tai nereiškia, kad ir sausą dieną jos nėra pavojingos. Labai svarbu pasirūpinti ir savo, ir savo augintinio saugumu.

Kokias priemones pasirinkti?

Parduotuvėse galima rasti antkaklių, purškalų bei lašų nuo erkių. Veterinarijos gydytojai vis dažniau rekomenduoja tabletes nuo šių parazitų, ir daugumai augintinių toks sprendimas tikrai puikiai pasiteisina, tačiau tai yra gana naujas produktas, kurio šalutinis poveikis dar nėra išsamiai ištirtas. Purškalai nuo erkių yra laikina, tačiau gana efektyvi priemonė nuo erkių. Svarbiausia nepamiršti kas kartą einant į lauką išpurkšti augintinio kailį šiuo preparatu. Lašai nuo erkių gali būti veiksmingi maždaug 2-4 savaites, priklausomai nuo konkretaus pasirinkto produkto. Antkaklių veiksmingumas gali būti kur kas ilgesnis, tačiau labai svarbu pasirinkti patikimo gamintojo produktus, garantuojančius kuo didesnę apsaugą nuo šių parazitų.

Dvi priemonės nuo erkių = dviguba apsauga?

Deja, ne. Be to, netinkamai suderintos priemonės nuo erkių gali susilpninti viena kitos veikimą, tad to geriausia vengti.  Priemones nuo erkių galima „poruoti“, jei viena jų yra visiškai natūrali. Pavyzdžiui, galite naudoti lašus nuo erkių, antkaklį ar specialias tabletes, ir prieš eidami į lauką nupurkšti augintinio kailį vandeniu su actu.

Po pasivaikščiojimo...

Šimtaprocentinės apsaugos nuo erkių paprasčiausiai nėra, tad po pasivaikščiojimo lauke apžiūrėkite, ar nėra įsisiurbusių erkių. Kartais jas galima pastebėti dar tada, kai jos dar tik ropoja augintinio kailiu (ypač paprasta jas pastebėti ant balto augintinio kailio). Vis dėlto, jei erkių nematyti, tai dar nereiškia, kad jų nėra, todėl jums gali pagelbėti lipnūs lapeliai drabužiams valyti. Jais perbraukite augintinio kailį, ir tuomet, jei ant jo bus neįsisiurbusių erkių, jos tiesiog prikibs, ir beliks tik sunaikinti šiuos parazitus. Jei pastebėsite įsisiurbusią erkę, ją nedelsdami ištraukite – tam puikiai tiks specialus erkių traukiklis.