Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Specialūs pasiūlymai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Kokių augalų kvapai labiausiai vilioja kates?

Kokių augalų kvapai labiausiai vilioja kates?

Turbūt visiems yra žinoma, kad katės tiesiog kraustosi iš proto dėl valerijono, kurio „padauginusios“ gali elgtis gana neadekvačiai. Vis dėlto, katėms yra patrauklus ne vien tik valerijono aromatas – taip pat jas masina katžolė, sausmedis, karčioji aktinidija bei kiti augalai.

Katžolė

Katės, užuodusios katžolę, gali elgtis panašiai kaip rujos metu – voliotis ar glaustytis. Nors kartais manoma priešingai, tačiau šis augalas tikrai nesukelia jokios priklausomybės. Šio augalo efektas paprastai išlieka iki 15 minučių – šį laikotarpį katės būna aktyvios, o vėliau nusiramina ir palaimingai užmiega. Žaislai su katžole yra gana dažnas pasirinkimas – jie padeda katėms „išsikrauti“, o vėliau belieka tik nugrimzti į saldų miegą. Katžolė taip pat praverčia tada, kai norima pripratinti katę prie draskyklės – aromatas jūsų augintinę tikrai vilios, tad nekils noro nagučius galąsti į sofą ar į kitą neleistiną vietą.

Valerijonas

Vaistinis valerijonas – tai dar vienas kačių itin mėgstamas augalas. Jo veikimas yra labai panašus, kaip ir katžolės, todėl valerijono lašas (taip, taip, VIENAS lašas, bet ne keli lašai) gali padėti pripratinti katę prie draskyklės. Tiesiog įtrinkite lašelį valerijono į draskyklę, ir galite būti tikri, kad susidomėjimas šiuo „keistu daiktu“ kaipmat atsiras.

Sausmedis

Šis augalas yra patrauklus maždaug 30-85 procentams kačių. Katės į žaislus su sausmedžiu reaguoja labai panašiai, kaip ir į katžolę – tai skatina katės aktyvumą, o vėliau nuramina ir sukelia snaudulį. Jei sausmedžio aromatas katės netraukia, žaislą su šio augalo „įdaru“ galima šiek tiek sudrėkinti – jis taps stipresnis, ir, tikėtina, patrauklesnis.

Karčioji aktinidija

Šis augalas dar vadinamas japoniška katžole. Įdomu tai, kad Japonijoje katės tapo tikromis sodininkų priešėmis, mat, nuolatos nukramto šiuos augalus. Karčiosios aktinidijos poveikis yra dar stipresnis nei katžolės, be to, išlieka ilgiau (iki 30 minučių). Iš šio augalo neretai yra gaminami skanėstai katėms (kramtomosios lazdelės).

Teucrium marum

Šis augalas kitaip dar vadinamas kačių čiobreliu (Teucrium marum lapai labai panašūs į čiobrelio). Vis dėlto, kvapas labiau primena pelėsį nei vaistažoles, tačiau katėms šis aromatas labai patrauklus, o poveikis labai panašus į katžolės.