Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Pelenai šunų sauso maisto sudėtyje: kas tai?

Pelenai šunų sauso maisto sudėtyje: kas tai?

Turbūt ne kartą akimis perbėgote šuns ar katės sauso pašaro sudėtį, ir pagalvojote, kas gi tie pelenai, ir kaip jie yra reikalingi sausame pašare? Taigi, kas tai yra, ir ar pelenai sauso pašaro sudėtyje turėtų gąsdinti?

Pelenai – tai mineralai

Nesibaiminkite, jūsų augintinio pašaro sudėtyje pelenų nėra. Iš tiesų tai – mineralai, kurie liktų sudeginus sudedamąsias sauso pašaro dalis. Kam tas dalis deginti, turbūt to paklausite? Taip, poreikio galbūt jokio ir nėra, tačiau labai svarbu nustatyti, kokios yra analitinės sauso pašaro sudedamosios dalys, kad tinkamą sausą maistą būtų galima paprasčiau išsirinkti. Žodis „pelenai“ gali būti pakeičiamas kita sąvoka – „sudegę likučiai“, nes tai yra visiškai tas pat.

Koks pelenų kiekis yra optimalus ir nuo ko jis priklauso?

Optimaliu pelenų kiekiu laikoma 8-9 procentai šunų sauso pašaro sudėties. Jei sauso pašaro gamyboje yra naudojama šviežia mėsa, tokiu atveju pelenų kiekis bus didesnis. Nors neretai manoma, kad daug pelenų yra prasto pašaro ženklas, tačiau tai nėra tiesa. Tiriant aukščiausios kokybės sauso pašaro sudėtines dalis paaiškėjo, kad žymiausių pašarų sudėtyje yra nuo 5,7% iki 11% žalių pelenų. Jei pašaro sudėtyje yra naudojama dehidratuota mėsa, tokiu atveju pelenų kiekis bus mažesnis.

Nagi, pasižiūrėkime...

·         Acana Grass-Fed Lamb Dog sausas maistas šunims – žali pelenai 7,5 proc;

·         ORIJEN 6 Fish sausas maistas šunims su žuvimi – žali pelenai 8 proc;

·         Sausas maistas jautrią odą turintiems šunims SHN Mini Dermacomfort – žali pelenai 5,4 proc;

·         Brit Care Endurance sausas maistas su antiena ir ryžiais – žali pelenai 7 proc.;

·         Carni Love Duck&Pheasant pašaras suaugusiems šunims – žali pelenai 8,5 proc.

Kada reikėtų imtis atsargumo?

Jei augintiniui yra reikalinga speciali veterinarinė dieta, tokiu atveju vertėtų vengti tokio sauso pašaro, kuriame yra didelis žalių pelenų kiekis. Visada rekomenduojama pasikonsultuoti su veterinaru, kuris galės parinkti tinkamiausią pašarą. Kas per daug, tas nesveika, ypatingai tada, jei kalbama apie tam tikras maistines medžiagas. Norėdami parinkti tinkamiausią augintinio pašarą, visada atsižvelkite į tai, kas rašoma maisto pakuotėje, ir tai leis paprasčiau priimti tam tikrą sprendimą.