Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Specialūs pasiūlymai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

10 šuns kūno ženklų: kaip juos perskaityti?

10 šuns kūno ženklų: kaip juos perskaityti?

Šuo vizgina uodegą, vadinasi, jis yra laimingas? Ar lekavimas reiškia būtinai tai, kad šuniui yra karšta? Ar žiovulys  parodo, kad šuo nori miegoti? Jei išmoksime tinkamai skaityti šuns kūno kalbą, suprasti savo augintinį taps kur kas paprasčiau!

1. Šuns žiovulys

Stebėdami žaidžiančius šunis kartais galite pastebėti, kad vienas jų prigula ir ima žiovauti. Tokiu būdu jis savo žaidimų draugą perspėja, kad jis norėtų šiek tiek privačios erdvės, ir jam reikėtų atsipūsti. Įdomu tai, kad šuns nerimą galima nuslopinti žiovaudami – šuo tokią žmogaus kūno kalbą perskaito kaip pavojaus nebuvimą.

2. Kasymasis

Kasymasis nebūtinai reiškia tai, kad šuniui panižo odą. Iš tiesų tokiu būdu šuo parodo, kad yra sumišęs, ir norėtų šiek tiek privatumo. Toks elgesys gali reikšti paprasčiausią nurodymą palikti jį ramybėje.

3. Smarkus uodegos vizginimas

Esame pratę manyti, kad uodegos vizginimas būtinai reiškia džiaugsmą, tačiau iš tiesų tai gali reikšti ir agresiją. Visuomet svarbu stebėti visą šuns kūno kalbą.

4. Pasipurtymas

Šuo tokiu būdu tarsi nusikrato įtampą. Dažnai galima pastebėti, kad po patirtos įtampos šuo nusipurto – tai reiškia, kad dabar jau viskas gerai. 

5. Šuo laižosi snukį

Tokiu atveju paprastai visa kūno kalba rodo susierzinimą. Šuo esamoje situacijoje jaučiasi nejaukiai.

6. Šuo apsiverčia ant nugaros

Tai – nuolankumo poza. Kartais šunys tokia poza kviečia šeimininkus pakasyti pilvuką, o bendraudami su kitais šunimis tokiu būdu parodo, kad yra visiškai nuolankūs.

7. Pasišiaušę plaukai

Taip neretai nutinka dėl patiriamos baimės arba dėl susijaudinimo. Jei šuo pasišiaušė pamatęs kitą šunį, stebėkite, kaip jis elgsis toliau – galbūt įtampa greitai nuslūgs, kai šunys apsiuostys (atminkite – geriausia, kad šunys susipažindami apsiuostytų ne snukis į snukį).

8. Lekavimas

Žinoma, natūralu, kad šuo lekuoja tada, kai jam yra karšta, tačiau taip jie daro ne tik tuomet – jei šuo lekuoja (pavyzdžiui, apsilankęs pas veterinarą), tai parodo, kad šuo patiria stresą.

9. Šuo nusiteikęs žaismingai

Jei šuo yra nuleidęs priekinę kūno dalį, o galinę laiko pakeltą, tokiu būdu jis kviečia pažaisti!

10. Uodega įsprausta tarp kojų

Tokiu būdu šuo parodo, kad jaučiasi nejaukiai.Vis dėlto, kai kurių veislių šunys (pavyzdžiui, kurtai) taip uodegą laiko natūralioje būsenoje.