Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Kaip išrinkti kraiko dėžutę katei?

Kaip išrinkti kraiko dėžutę katei?

Prie kraiko dėžutės katės yra pratinamos dar nuo mažumės – pirkdami kačiuką iš veislyno galite būti užtikrinti, kad katė jau bus pripratinta „reikalus“ atlikti tam skirtoje vietoje. Vis dėlto, šeimininkams neretai kyla klausimas, kaip išrinkti tinkamą kraiko dėžutę, taigi, į ką vertėtų atkreipti dėmesį?

Kraiko dėžutės dydis

Mažam kačiukui tikrai nebus būtina labai didelė kraiko dėžė, tačiau atminkite, kad kačiukai labai greitai auga, taigi, netrukus dėžutę gali tekti pakeisti nauja. Svarbu tai, kad katė lengvai tilptų į savo kraiko dėžutę, ir atliekant „reikalus“ nenutiktų „nelaimių“.

Uždara ar atvira dėžutė?

Žinoma, šeimininkams yra kur kas patogiau, kai kraiko dėžė yra uždara – tokiu atveju neprikapstoma kraiko, mažiau jaučiamas nemalonus kvapas, ir t.t. Vis dėlto, katės ne visada pripažįsta tokias kraiko dėžutes – paprasčiausiai ne visos katės toleruoja uždaras patalpas. Be to, jei kraikas buvo keistas gana seniai, katei dėžutėje tuštintis bus tikrai nemalonu.

Jei namuose yra daugiau kačių...

Tokiu atveju visada rekomenduojama įsigyti tiek kraiko dėžučių, koks yra kačių skaičius namuose. Nors tam tikrais atvejais dvi ar daugiau kačių išsiverčia ir su viena kraiko dėžute, tačiau tokiu atveju labai svarbu pakankamai dažnai keisti kraiką (geriausia – kasdien).

Kur pastatysite kraiko dėžutę?

Rinkdami tinkamiausią kraiko dėžutę pagalvokite apie tai, kur ją statysite. Dažnais atvejais kraiko dėžutė yra pastatoma tualete ar vonioje, tokiu atveju galima pagalvoti apie kampinę kraiko dėžutę, kuri tikrai neužims daug vietos. Svarbiausia yra tai, kad kraiko dėžutė katei būtų lengvai prieinama, ir būtų pastatyta pakankamai ramioje vietoje.

Galima išsiversti be kraiko dėžutės?

Taip, tai yra įmanoma. Tokiu atveju reikėtų katę mokyti „reikalus“ atlikti į klozetą – tam yra skirti specialūs dangčiai. Žinoma, reikėtų įvertinti tai, kad katė ne visada tuštinsis tiesiai į klozetą, o vandens ji taip pat nenuleis. Taigi, toks sprendimas gali pasiteisinti tikrai ne visada.

Parduotuvėse galite rasti tikrai labai didelį kraiko dėžučių pasirinkimą, taigi, įvertinkite, kas jūsų katei tiktų (ir patiktų) labiausiai.