Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Ko svarbu išmokyti jauną šuniuką?

Ko svarbu išmokyti jauną šuniuką?

Na štai, mažas šuniukas jau jūsų namuose. Jūs jį apgaubsite meile, vedžiosite, maitinsite... O ką dar darysite? Garantuojame beveik 90 procentų, kad... lepinsite! Labai sunku atsispirti  tam mažam mielam snukučiui, ir kaip gi jo nepalepinus... Ir kaip gi jo neleisti į lovą... Nepamirškite, kad iš to mažo šuniuko išaugs kur kas didesnis šuo (beje, ir labai greitai!)

Taisyklės – nuo pat mažų dienų

Jei nusprendėte, kad šuns neleisite į lovą, šios taisyklės laikykitės nuo pirmos dienos. Jei manote, kad elgsitės tinkamai įleisdami šunį į lovą, kol šuo yra mažas, o vėliau – nebe, tai labai klystate. Paprasčiausiai nupirkite šuniui gražų patogų guolį ir narvą, kur šuo galėtų ramiai ilsėtis. Ir ne, jūs nesielgsite žiauriai, jei taip darysite. Jei prie narvo savo augintinį pratinsite nuo mažens (ir tą padarysite tinkamai), šuo narvą vertins kaip tiesiog saugiausią kampelį namuose.

Atlikti „reikalus“ lauke – labai gerai!

Mažų šuniukų augintojai dažnai teiraujasi, kada gi šuo išmoks atlikti „reikalus” lauke. Atsakymas būtų labai paprastas – kai tam ateis laikas. Svarbiausia, kad už „reikalų“ atlikimą lauke šuo būtų giriamas. Ar reikia bausti už „nelaimes“ namuose? Tikrai ne. Jei šuo bus nubaustas ne iš karto, jis nesupras už ką (na, gal supras tik tiek, kad šeimininkas yra nestabilios psichikos). Na, o tuomet, jei šunį nubausite iš karto, jis tiesiog gali pagalvoti, kad negalima atlikti „reikalų“ šeimininkui matant (kitą kartą tai darys po lova).

Žaidimai!

Manote, kad šuo išmoks žaisti savaime? Nė velnio! Namuose besivoliojantys žaislai šunims dažniausiai yra nieko verti, jei jų šeimininkas nemėto ar kitaip neskatina žaisti. Taigi, jūsų užduotis – sudominti šunį žaislu. Žaiskite ne tik namuose, bet ir lauke – žaislai šunims gali būti ne ką mažesnis apdovanojimas nei maistas!

Maistas už darbą

Jei norite sukurti labai tvirtą ryšį tarp savęs ir šuns, šerkite augintinį iš rankos. Maisto dubenėlio jam gali net neprireikti, jei jam bus duodamas sausas maistas šunims. Už kiekvieną gerai atliktą „darbą“ apdovanokite šunį maistu. Na, o tada, jei šuo atliks kažką tokio, kas jums laaabai patiks, jam galėsite duoti ir visą dubenėlį maisto!

Visą „turtą“ turi šeimininkas

Visi žaislai, visas maistas... apskritai, visi geri dalykai yra pas šeimininką! Jei šuo tai supras jau nuo mažų dienų, galite būti garantuoti, kad tarpusavio ryšys bus tikrai stiprus, ir jūsų augintiniui nereikės ieškoti pramogų ar gardesnių kąsnelių kitur.