Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Kaip pagerinti seno šuns gyvenimo kokybę?

Kaip pagerinti seno šuns gyvenimo kokybę?

Pirmiausia pradėkime nuo to, kas yra senas šuo. Didelių veislių šunys paprastai gyvena trumpiau, todėl jau sulaukę šešerių ar septynerių metų amžiaus tampa mažiau judresni. Mažų veislių šunys paprastai gyvena ilgiau, todėl ir senti jie pradeda vėliau nei didelių veislių šunys.  Mažesnių veislių šunys senjorais laikomi nuo maždaug aštuonių metų amžiaus, tačiau kai kurie jų aktyvūs išlieka kur kas ilgiau. Senstančiam šuniui reikia daugiau priežiūros, taigi, kaip palaikyti puikią augintinio savijautą?

Parinkite tinkamą pašarą

Vyresnio amžiaus šunys paprastai yra ne tokie judrūs, todėl ir reikalingas kalorijų kiekis bus mažesnis. Specialus sausas maistas šunims senjorams gali būti tikrai puikiu pasirinkimu – normuoti duodamą pašarą bus tikrai labai paprasta, o šuniui neatrodys, kad jūs nuo jo „nusukinėjate“ įprastos porcijos kiekį. Jei iki šio šunį šerdavote kartą per dieną, dabar reikėtų dienos pašaro normą padalinti į dvi dalis.

Rūpinkitės šuns dantimis

Natūralu, kad senstančio šuns dantys nebėra tokie balti, ir jų priežiūrai reikėtų skirti daugiau dėmesio. Tikimės, kad ir anksčiau valydavote šuniui dantis, tačiau dabar tai gali tekti atlikti kiek dažniau. Jei įprasta dantų pasta šunims nepadeda nuvalyti apnašų, vertėtų apsilankyti pas veterinarą, kuris atliks šuniui burnos higieną.

Fizinis aktyvumas

Senstančiam šuniui taip pat reikia mankštintis. Jam gali būti sunkiau įveikti įvairius barjerus ar pan., tačiau pakankamas fizinis aktyvumas turi išlikti visą gyvenimą. Pasivaikščiojimai su šunimi neturėtų išvarginti jūsų augintinio, todėl visada svarbu stebėti, kaip jis jaučiasi.

Stebėkite augintinio svorio

Jei šuo yra nutukęs, natūralu, kad jam bus sunku atlikti tam tikrus veiksmus, tačiau tai nėra blogiausia, kas gali nutikti. Antsvoris padidina riziką susirgti širdies ir kitomis ligomis, todėl svarbu tam užkirsti kelią.

Pas veterinarą lankykitės dažniau

Bendras sveikatos vertinimas turėtų būti atliekamas kartą ar du kartus į metus. Senstantys šunys dažniau serga įvairiomis ligomis, todėl svarbu jas laiku pastebėti ir gydyti.

Pritaikykite guolį

Vyresnio amžiaus šunims reikia daugiau poilsio nei jauniems, todėl pasirūpinkite tinkamu poilsio kampeliu namuose. Šuns guolis turėtų būti pakankamai erdvus ir gana žemas, kad šuniui būtų patogu į jį įlipti.

Būkite atidūs ir stebėkite savo šuns savijautą. Vyresnio amžiaus augintiniams yra reikalinga didesnė priežiūra, todėl stenkitės, kad jūsų augintinis gautų viską, kas geriausia.