Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Specialūs pasiūlymai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Kaip pripratinti katę prie draskyklės?

Kaip pripratinti katę prie draskyklės?

Naivu tikėtis, kad į namus ką tik atkeliavęs kačiukas nieko nesudraskys. Taip, galbūt teks atsisveikinti su sena sofa ar pakeisti tapetus, tačiau tuomet, jei katė nuo mažumės bus pratinama prie draskyklės, įvairių nuostolių bus galima išvengti. Taigi, ką daryti, kad katė priprastų prie draskyklės, ir nagus galąstų tik į ją?

Parinkite tinkamą draskyklę

Pirmas dalykas, kurį turėsite padaryti, tai išrinkti katei tinkamą draskyklę. Jei ji jūsų augintinei nepatiks, katė paprasčiausiai pasirinks kitą vietą, į kurią galąs nagus. Draskyklė nebūtinai turi būti labai brangi ir užimanti daug vietos namuose. Daugumai kačių yra priimtiniausios kartoninės draskyklės, kurios lengvai telpa ant palangės. Žinoma, tokią draskyklę galima pagaminti ir patiems, tačiau tam gali prireikti nemažai laiko ir... kantrybės. Taip pat katės mielai naudojasi kampinėmis draskyklėmis ar tokiomis, kurios pritvirtintos prie sienos ar baldų (tam gali tikti ir paprasčiausia kiliminė danga – stebėkite, į katė katė labiausiai mėgsta galąsti nagus).

Kaip pagaminti kartoninę draskyklę?

  • Jums reikės: kartono, žirklių, dėžutės ir klijų.
  • Kaip gaminti? Sukarpykite kartoną vienodo ilgio ir pločio juostelėmis, jas vertikalia padėtimi sudėkite į dėžutę, suklijuokite.

 

Kurioje vietoje bus katės draskyklė?

Taip, žinoma, kad tam mieliausiai parinktumėte kuo atokesnį namų kampą, kuris nebjaurotų namų interjero, tačiau taip nieko nebus. Stebėkite, koks namų kampelis katei patinka labiausiai, ir tai leis paprasčiau nuspręsti, kur vertėtų padėti draskyklę. Dauguma kačių mėgsta tupėti ant palangės, todėl ten galite laikyti ir katės draskyklę.

Katė nesupranta, kam reikalinga draskyklė...

Nenuvertinkite savo augintinės – greičiausiai ji supranta, kam gali būti skirtas tas daiktas, tačiau jis jai neatrodo patrauklus, arba paprasčiausiai reikia laiko, kol katė prie draskyklės pripras. Niekam ne paslaptis, kad katės yra labai konservatyvios, ir ne visada iš karto pripažįsta naujus daiktus. Jei norite, kad katė greičiau pradėtų naudotis draskykle, galite ją ištrinti katžole. Taip pat gali pasiteisinti specialus katžolės purškalas, kuris tikrai sukels katės susidomėjimą draskykle.

Gali padėti ir atbaidanti priemonė

Jei norite apsaugoti baldus, į kuriuos katė įprato galąsti nagus, pasiteisins atbaidanti priemonė, kurios kvapas katėms yra itin nemalonus, tačiau žmonėms jis nėra smarkiai jaučiamas (kvapas tikrai malonesnis už acto, kuris taip pat yra naudojamas šiam tikslui). Taip pat galite nubrėžti tam tikras ribas, ir katę leisti ne į visas patalpas namuose.