Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Specialūs pasiūlymai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Kodėl ekonominės klasės sausas maistas šunims nėra tinkamas?

Kodėl ekonominės klasės sausas maistas šunims nėra tinkamas?

Viename prekybos centre (nereklamuosim) 10 kilogramų sauso maisto šunims galima įsigyti už maždaug penkis eurus. Oho, fantastika! Taip pagalvoja norintys sutaupyti. Šuo didelis, jam reikia daug maisto, tad kodėl nepasinaudojus tokia galimybe? Juk tai dar pigiau nei kruopos! Ir vis dėlto… Ar toks sausas maistas šunims tikrai yra tinkamas?

Skaitykite sudėtį

Na, pažiūrėkime, kas rašoma sudėtyje… kukurūzų miltai, kviečiai, soja… Paklausite: o tai kur mėsa? Kito maisto pakuotėje! Juokas juokais, tačiau šunys yra plėšrūnai, kurių mitybos raciono pagrindą turėtų sudaryti mėsa. Jei sauso maisto pagrindinė sudedamoji dalis yra mėsa, paprastai tai yra rašoma pačioje sudėties pradžioje, ir tai padeda paprasčiau nuspręsti, ar sausas maistas šunims yra tinkamas. Jei matote, kad pradžioje yra vardinami vien tik įvairūs grūdai, prašau, padėkite tą sauso maisto pakuotę atgal į lentyną.

Juk rašoma, kad maistas užtikrina visavertę mitybą!

Parašyti galima daug ką, tačiau visada įjunkite kritinį mąstymą: ar plėšrūnui tikrai yra tinkamas pašaras, kurį sudaro vieni grūdai? Žinoma, kad ne. Ilgainiui gali pasimatyti įvairios sveikatos problemos, tokios kaip kailio slinkimas, odos ligos, ir t.t. To, žinoma, savo augintiniui nelinki niekas, todėl mityba turi būti TIKRAI visavertė. Įsivaizduokite, kad jūs 10 metų valgote vien tik batoną. Ar tai tikrai užtikrintų visavertę jūsų mitybą? Žinoma, kad ne.

Kartais brangiau yra pigiau…

Sauso maisto normavimas yra svarbus dėl to, kad būtų galima kontroliuoti augintinio svorį ir užtikrinti, šuo gauna pakankamai maistinių medžiagų. Jei pagrindinė sauso pašaro sudedamoji dalis yra grūdai, sauso pašaro augintinis suvalgys daugiau, taigi, ir naują pakuotę teks pirkti greičiau. Aukščiausios kokybės sausas pašaras šunims yra labiau “koncentruotas”, todėl jo duoti reikės mažiau. Kaip normuoti sausą pašarą, tai visada nurodoma ant pakuotės.

Kartais yra skundžiamasi, kad šuo yra hiperaktyvus, ir kartais tai lemia būtent sausas pašaras, kurio pagrindinė sudedamoji dalis yra grūdai. Taiga, jei norite to išvengti, pasvarstykite, ar šiuo metu duodamas sausas maistas šunims tikrai yra tinkamas. Kad ir koks gražus ir spalvotas būtų ekonominės klasės pašaras, sutikite - jis nėra pats geriausias pasirinkimas.