Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

10 draugiškiausių kačių veislių

10 draugiškiausių kačių veislių

Vienos katės – labai draugiškos ir prieraišios, kitos – savarankiškos, kurioms šeimininkas tėra vergas, duodantis maisto ir valantis kraiką. Visos jos savotiškai žavi, ir kačių mylėtojai sutiks, kad meilė katėms – tarsi liga, kurios niekas negali pagydyti... Na, jei liga nepagydoma, tai ir gydytis nėra prasmės, tiesa? Taigi, jei norite namuose turėti draugišką ir prieraišią katę, tikriausiai sukate galvą, kokios veislės augintinę pasirinkti. Jūsų dėmesiui – dešimt draugiškiausių kačių veislių.

Kanados sfinksas

Sfinksai nepalieka abejingų: vieni šiomis katėmis žavisi, kiti – bjaurisi. Ši kačių veislė šiuo metu yra labai populiari, ir tam yra priežastis – atlikti tyrimai parodė, kad nepažįstamiems asmenims šios veislės katės yra pačios draugiškiausios. Kanados sfinksai ypatingai mėgsta šilumą ir dėmesį, todėl jie seks kiekvieną jūsų žingsnį, jei tik tai nesusikirs su jų dienotvarke. Miegas Kanados sfinksams, kaip ir kitoms katėms, yra labai svarbus – juk grožio miegui katės skiria net 16 valandų per parą. Kanados sfinksas būtinai ieškos šiltos vietos, kur galėtų atsigulti, tad svarbu pasirūpinti, kad katė neperkaistų.

Abisinijos katė

Abisinijos katė yra labai draugiška, smalsi,  atletiška ir greitai besimokanti. Tai – tarsi šuniukas katės kailyje: Abisinijos katės nesunkiai įpranta vaikščioti lauke su pavadėliu, gali išmokti atnešti numestus daiktus ar kitų ne visai katiniškų triukų. Šios katės be galo smalsios, todėl nuo jų namuose tikrai nieko nepaslėpsite. Gal ir gerai – juk tikra draugystė yra paremta atvirumu, ar ne? Abisinijos katės mėgsta sulaukti daug dėmesio, jos puikiai sutaria ir su vaikais, ir su suaugusiais, ir su senyvo amžiaus žmonėmis. Į savo kompaniją Abisinijos katė gali priimti šunį, kitą katę pripažinti bus sunkiau (na, juk žinot, kad du karaliai vienoje teritorijoje negali valdyti...)

Rusų mėlynoji katė

Rusų mėlynosios katės šiuo metu yra labai populiarios. Tai nekelia nuostabos – juk jos yra labai draugiškos ir puikiai prisitaikančios prie šeimininko gyvenimo ritmo. Kol vergas (atsiprašau, šeimininkas) būna darbe, Rusų mėlynoji katė gali miegoti, grįžusį šeimininką būtinai pasitiks ir išsiprašys paglostymų. Nors Rusų mėlynosios katės ne iš karto pripažįsta svečius, (taip, taip, jie kartais būna tikrai įtartini...) tačiau tikrai pripažins visus šeimos narius.

Somalio katė

Šių kačių charakteris yra labai panašus į Abisinijos kačių, tačiau Somalio kates dažniau renkasi tie žmonės, kurie dievina ilgesnio kailio kates. Somalio katės yra sportiškos, smalsios ir išdykusios. Šias kates labai džiugina žmonių draugija, bet kiti gyvūnai neretai gadina nuotaiką. Somalio katėms gyvenimo prasmę suteikia ne tik „medžioklės“ žaidimai, bet taip pat ir protinė veikla – jos mielai ieškos, kur yra paslėpti žaislai ar skanėstai katėms.

Meino meškėnas

Meino meškėnai – talentingi pelių medžiotojai ir puikūs šeimos draugai. Šios katės yra puikiai prisitaikančios, todėl mielai žais, kai būsite tam nusiteikę, ir ramiai įsitaisys šalia jūsų, kai jausitės pavargę. Meino meškėnai nesunkiai išmoksta vaikščioti lauke su pavadėliu, kelionės šios veislės katėms nėra labai didelis iššūkis, todėl augintinį galėsite pasiimti kartu, kai vyksite atostogų.

Norvegų miškinė katė

Savo išvaizda Norvegų miškų katė primena Meino meškėną, tačiau neapsirikite – tai dvi skirtingos veislės. Šios katės dievina būti arti žmogaus, sutaria su visais šeimos nariais, taip pat ir su vaikais. Norvegų miškinės katės yra tikros smalsuolės, todėl geriausia pasirūpinti, kad atviros spintų ir sekcijų lentynos būtų tuščios. Norvegų miškinės katės, kaip ir daugelis kitų veislių kačių, mėgsta žiūrėti į... krentančius daiktus.

Mankso katės

Mankso katės iš kitų išsiskiria tuo, kad jos neturi uodegos, arba ji būna neįprastai trumpa. Šios katės mėgsta „šnekėti“ – šeimininkams, grįžusiems namo iš darbo, būtinai „papasakos“, ką nuveikė per dieną, ir kokius sapnus sapnavo. Mankso katės yra labai ištikimos savo šeimininkams, nors ir sutaria su visais šeimos nariais, išsirenka vieną šeimininką. Mankso katės mielai žais aktyvius žaidimus, tyrinės, ką gero esate paslėpę lentynose ir stalčiuose.

Burmos katė

Burmos katė – nedidukė, tačiau labai raumeninga. Burmos katės labai greitai prisiriša prie žmonių, mėgsta lakstyti ir žaisti. Nors jos smalsios ir energingos, tačiau „staigmenų“ pridaro ne taip ir dažnai, mat, jos yra labai atsargios. Kačių mylėtojai, auginantys Burmos kates, neretai stebisi, kaip joms pavyksta manevruoti tarp įvairių daiktų. Na, kartais gal ir pasitaiko nelaimių, tačiau tai šioms katėms tikrai galima atleisti.

Skudurinukė

Skudurinukė – tai didelė katė, pakerinti žydromis akimis. Tokį neįprastą veislės pavadinimą Skudurinukės gavo dėl to, kad žmogaus rankose jos neįprastai atsipalaiduoja ir suglemba. Be abejo, toks elgesys parodo, kad katė besąlygiškai pasitiki žmogumi. Skudurinukėms patinka ir žmonės, ir kiti gyvūnai, tikėtina, kad šios veislės katė nekonfliktuos su šunimi ar kita kate. Skudurinukė labai mėgsta būti šalia šeimininko – juk bet kurią akimirką šis gali užsimanyti paglostyti katę, tiesa? Taigi, Skudurinukė pasirūpins, kad tai jums būtų galima padaryti kuo paprasčiau – katė visada bus „po ranka“.

Birmos katė

Birmos katės dar vadinamos Mianmaro šventosiomis katėmis (jos saugodavo vienuolynus nuo cypiančių keturkojų, mėgstančių sūrį). Šiandien Birmos katės yra gana populiarios, jos yra draugiškos žmonėms ir kitiems gyvūnams. Myli visus šeimos narius, į svečius reaguoja gana atsargiai (pasitikėjimą juk reikia užsitarnauti...) Birmos katės labai gerai jaučia šeimininko nuotaikas, todėl žino, kada galima prašyti pažaisti, kada – paglostyti, o kada geriausia tiesiog ramiai įsitaisyti ant kelių.

 

1Komentarai

  • Avatar
   Agata
   Rgs 28, 2020

   Birmos katės man patinka labiausiai. Jos ramios ir meilios.