Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Protingiausių šunų veislių dešimtukas

Protingiausių šunų veislių dešimtukas

1. Borderkolis

Pirmoje vietoje puikuojasi vikrus ir sumanus borderkolis. Šios veislės šunis neretai galima pamatyti įvairiose šunų sporto varžybose, kur borderkoliai dažnai skina pirmąsias vietas. Įsigiję borderkolį turės įdėti tikrai nemažai darbo, kad būtų galima pasiekti geriausių rezultatų. Aukšto intelekto šunys, jei negauna pakankamai daug fizinės ir protinės veiklos, be abejo, sugalvoja patys, ką būtų galima įdomesnio nuveikti, o to, žinoma, nenori nė vienas šunų augintojas...

2. Pudelis

Pudeliai, kaip ir borderkoliai, yra puikiai dresuojami šunys, jie lengvai išmoksta įvairių komandų ir triukų, todėl neretai dalyvauja įvairiuose pasirodymuose. Pudeliai iš kitų veislių šunų išsiskiria tuo, kad jie puikiai prisitaiko prie savo šeimininko gyvenimo ritmo – jie gali gerai jaustis ir aktyvių šeimininkų, ir pasyvesnių žmonių namuose.

3. Vokiečių aviganis

Ne veltui viena populiariausių tarnybinių šunų veislių yra vokiečių aviganis. Šios veislės šunys yra drąsūs ir tvirti, puikiai išmoksta įvairių komandų, tačiau tai reikalauja ir nemažai darbo. Vokiečių aviganiai šiuo metu vis dar yra viena populiariausių šunų veislių visame pasaulyje.

4. Auksaspalvis retriveris

Auksaspalvis retriveris neretai yra tituluojamas šeimos šunimi. Auksaspalviai retriveriai puikiai sutaria su vaikais, yra aktyvūs ir prieraišūs. Žinoma, šiems šunims prireiks pakankamos fizinės ir protinės iškrovos – geriausia, ką galite padovanoti šios veislės šuniui – ilgus žaidimus lauke.

5. Dobermanas

Nors šios veislės šunų kartais prisibijoma, tačiau tikrai be reikalo. Jei planuojate įsigyti dobermaną, įvertinkite, ar esate pakankamai tvirti ir nenuolaidžiausite šuniui, ir taip pat, žinoma, pasirinkite patikimą veislyną.

6. Šeltis

Šeltis – draugiškas ir imlus šuo, kuris su malonumu mokosi naujų komandų. Teigiama, kad šie šunys naujas komandas įsimena vos po penkių pakartojimų. Žinoma, visi šunys yra labai individualūs.

7. Labradoro retriveris

Šios veislės šunys labiausiai tinka aktyviems žmonėms. Labradoro retriveriai iš kitų šunų veislių išsiskiria ypatingu prieraišumu ir noru įtikti šeimininkui. Vis dėlto... netreniruotas Labradoro retriveris gali būti tikras... chuliganas, tad pagalvokite, ar turėsite pakankamai laiko augintinio dresūrai.

8. Papiljonas

Papiljonas – linksmas ir ištikimas šuo. Tai – idealus pasirinkimas ieškantiems nedidelio šuns, kuris puikiai pasiduotų dresūrai.

9. Rotveileris

Rotveileriai – imlūs dresūrai šunys, tačiau svarbu, kad šeimininkas būtų tvirto charakterio ir mokėtų su juo elgtis.  Rotveileriams (na, kaip ir bet kurios kitos veislės šunims...) būtina dresūra nuo pat mažens.

10. Australijos ganymo šunys

Šie šunys turi stiprų instinktą ganyti ir saugoti, jų ištvermė bei energija paprasčiausiai neišsenkanti. Australijos ganymo šunys yra labai ištikimi ir paklusnūs savo šeimininkui, tačiau kitus žmones ar gyvūnus ne visada noriai prisileidžia.

Na, o kaip kiti šunys?...

Sąraše neradote savo šuns veislės?

Ne Einšteinai, bet protinguoliai

11. Valų korgis pembrukas

12. Cvergšnauceris

13. Springerspanielis

14. Belgų aviganis

15. Kolis

16. Vokiečių špicas

17. Kurtsharas

18. Anglų kokerspanielis

19. Mitelšnauceris

20. Amerikiečių kokerspanielis

21. Pomeranijos špicas

22. Valų korgis 

Gabūs šunys

23. Jorkšyro terjeras

24. Ryzenšnauceris

25. Erdelterjeras

26. Buvjė

27. Briaras

28. Samojedas

29. Amerikiečių stafordšyro terjeras

30. Gordono seteris

31. Kernterjeras

32. Keribliūterjeras

33. Airių seteris

34. Nykštukinis pinčeris

35. Anglų seteris

36. Faraonų šuo

37. Dalmatinas

Darbštūs šunys

38. Bedlingtono terjeras

39. Toiterjeras

40. Airių vilkogaudis

41. Saliukis

42. Pointeris

43. Karaliaus Čarlzo kavalerijos spanielis

44. Haskis

45. Greihaundas

46. Bokseris

47. Vokiečių dogas

48. Taksas

49. Bulterjeras

50. Malamutas

51. Šarpėjus

52. Foksterjeras

53. Ridžbekas

54. Valų terjeras

55. Airių terjeras

56. Akita Inu

Užsispyrę keturkojai

57. Skaiterjeras

58. Silihemo terjeras

59. Mopsas

60. Prancūzų buldogas

61. Briuselio grifonas

62. Italų kurtas

63. Kinų kuoduotasis šuo

64. Japonų chinas

65. Bobteilas

66. Škotų terjeras

67. Senbernaras

68. Didysis Pirėnų šuo

69. Čihuahua

70. Lhasa Apso

71. Bulmastifas

(Sąrašą sudarė Stanley Coren iš Britų Kolumbijos universiteto)