Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Specialūs pasiūlymai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Ar būtina kirpti augintiniui nagus ir kaip tą padaryti?

Ar būtina kirpti augintiniui nagus ir kaip tą padaryti?

Į lauką einančios katės neretai nagus nugludina natūraliai – jos laipioja medžiais, čia pat juos galanda, todėl kirpti nagus kartais nėra būtina. Vis dėlto, namuose augančių kačių nagai neretai užauga tokie ilgi, kad  jie ima kabintis į kilimą ar į baldus, taigi, nagus būtina patrumpinti. Šunys, lakstantys šaligatviu ar kita kieta danga, taip pat gali pakankamai nugludinti nagus, tačiau problemų kyla žiemą, kada žemę užkloja sniegas. Pastebėti, kada reikia kirpti šuns nagus, nėra sunku – vaikštant grindų danga girdimas caksėjimas. Jei nagai nėra trumpinami, šuo gali nagą nusilaužti, kas bus tikrai labai skausminga, o dėl netaisyklingos letenų padėties gali atsirasti ir įvairių sveikatos problemų. Graužikai ir šeškai, laikomi kaip augintiniai, taip pat negali pakankamai nugludinti nagus, todėl svarbu juos periodiškai patrumpinti. Įprasta tai daryti kas maždaug 3 savaites.

Kaip nukirpti nagus katei?

Jums bus reikalingos nagų žirklutės katėms, kuriomis nesunkiai patrumpinsite nagus. Kaip tą padaryti, parodyta paveiksliuke. Ne visos katės noriai leidžiasi atlikti šią procedūrą, tad svarbu pratinti prie nagų kirpimo nuo mažumės, o vėliau, kai nukirpsite nagus, katę pagirkite, ir palepinkite skanėstu.  Jei katė labai pikta, kartais padeda katės vyniojimas į... antklodę. Traukdami po vieną leteną galėsite atlikti šią procedūrą. Žinoma, geriau, kad to neprireiktų – mokykitės su augintiniu susitarti gražiuoju.

Kaip nukirpti nagus šuniui?

Pirmiausia pratinkite šunį prie žirklučių – jis turi jų nebijoti. Šunų nagų kirpimo procedūra yra tokia pati, kaip ir kerpant kačių nagus. Pagrindinė taisyklė – nepažeisti gyvuonies. Kačių nagai neretai būna skaidrūs, todėl galima matyti, kiek galima patrumpinti nagus. Tuo tarpu šunų nagai dažniausiai nėra permatomi, todėl būkite atsargūs.

Kaip nukirpti nagus šeškui?

Kirpti nagus šeškui galite katėms skirtomis žirklutėmis. Šeško nagai turi būti kerpami statmenai, nepažeidžiant nago gyvuonies. Paprastai šeškų nagai yra skaidrūs, todėl matysite, kiek galite kirpti.

Kaip nukirpti nagus triušiui?

Paprastai triušiams reikia kirpti nagus kas 6-8 savaites, tačiau stebėkite, ar nereikia nagus patrumpinti dažniau. Kaip patrumpinti nagus triušiui, parodyta paveiksliuke.

Taip pat nagai pagal poreikį gali būti kerpami ir kitiems graužikams ir driežams. Tuo atveju, jei baiminatės, kad nagus galite netinkamai nukirpti, pirmą kartą paprašykite, kad tai jums parodytų veterinaras. Vėliau nagus galėsite kirpti ir savarankiškai – tą padaryti nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.