Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

10 įdomių faktų apie kates

10 įdomių faktų apie kates

1. Katės nejaučia saldaus skonio

Nors katės neretai mėgsta ledus, jogurtą ar kitus produktus, kuriuose yra cukraus, tačiau jos nejaučia saldaus skonio. Be to, tokie produktai, kuriuose yra cukraus, katei gali būti žalingi, todėl  palepinimui labiau tiks skanėstai katėms.

2. Visos naujagimės katės yra mėlynakės

Tikimės, kad augintinį renkatės ne pagal jo grožį, bet charakterį ir jo poreikius, tačiau tuomet, jei negalite atsispirti mėlynakėms katėms, turite žinoti, kad visos naujagimės katės yra mėlynakės, o laikui bėgant kačių akių spalvų pakinta, daugumos kačių akys turi žalią ar geltoną atspalvį.

3. Kuri letena tinkamesnė?

Katės, kaip ir žmonės, gali būti kairiarankės arba dešiniarankės (atsiprašome, kairialetenės arba dešinialetenės). Įdomu tai, kad katinai dažniau naudojasi kaire letena, o katės – dešine.

4. Kada su kate būsime bendraamžiai?

Pirmieji katės gyvenimo metai atitiktų 15 žmogaus metų. Kaip amžius skaičiuojamas vėliau, parodyta lentelėje (žr. žemiau).

5. Alergija – ne kailiui

Nors alergija katėms yra gana dažnas reiškinys, tačiau neretai klaidingai manoma, kad alergija kyla katės kailiui. Iš tiesų žmonės gali būti alergiški katės seilėse esančiam baltymui, kurį besiprausdama katė paskleidžia ir ant kailio.

6. Katė – populiariausias JAV gyvūnas

Veterinarų surinktais duomenimis, Jungtinėse Amerikos Valstijoje yra laikoma 80 milijonų kačių. Panašu, kad čia šunų mylėtojų yra mažiau – JAV jų laikoma apie 70 milijonų.

7. Kačių atmintis

Kačių raumenų atmintis yra kur kas geresnė nei smegenų. Katės gali įsiminti ne anksčiau nei prieš 10 minučių  kelyje sutiktas kliūtis.

8. Globalinis atšilimas didina kačių populiaciją

Trumpesnės žiemos ir aukštesnė oro temperatūra prailgina kačių veisimosi periodą, ir dėl šios priežasties katės dauginasi sparčiau. Įvairiose šiltose šalyse, kuriose žiemos yra švelnios (ar sezoniškumas menkai juntamas), katės dauginasi itin greitai. Vienintelis būdas, padedantis su tuo kovoti – kastracija ir sterilizacija.

9. Pėdos – jautriausia kūno vieta

Paprastai katės nemėgsta, kai yra liečiamos jų pėdutės, ir taip yra dėl to, kad tai yra jautriausia kačių kūno vieta.

10. Pasaulis – spalvotas?

Katės, kaip ir šunys, skiria tik geltoną ir mėlyną spalvas, kitos spalvos joms atrodo tarsi pilkos. Taigi, geriausi žaislai katėms yra geltonos ar mėlynos spalvos.

Parašykite komentarą

* Vardas:
* E-paštas: (neskelbiamas)
   Internetinis puslapis (http://)
* Komentaras:
Atkartokite kodą