Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

10 įdomiausių faktų apie šunis

10 įdomiausių faktų apie šunis

1. Keturios veislių grupės

Šunų veislių suskaičiuojama tikrai daug, tačiau šunų genai visas veisles padalina į keturias skirtingas grupes. Trys grupės priskiria šunims gyvulių ganymo, medžioklės ir apsaugos savybes, o ketvirtosios grupės šaknys siekia kur kas gilesnę praeitį, šios grupės šunys yra artimiausi vilkams.

2. Juodai balta ar spalvota?

Šunys mato spalvas, tačiau skiria ne tiek ir daug jų. Geriausiai matomos spalvos – geltona ir mėlyna. Nors populiariausi žaislai šunims yra raudonos spalvos, tačiau jie šunims neatrodo tokie ryškūs kaip mums. Raudonas žaislas ant žalios žolės šuniui atrodo kaip pilkas pilkame fone.

3. Detalės detalytės...

Šunys geriau suvokia artėjančius objektus nei žmonės, tačiau jie nėra tokie atidūs detalėms. Jei objektas yra gana toli ir nejuda, jis šuniui yra praktiškai nematomas. Atlikti tyrimai parodė, kad šunys nemato savo šeimininko, jei jis stovi 300 metrų atstumu ir nejuda. Jei stovintis žmogus mojuotų rankomis, teoriškai šuo jį gali pamatyti net už kilometro.

4. Šuo turi 42 dantis

Šunys turi net 10 dantų daugiau nei mes, žmonės. Šunys turi dvi poras ilčių, ir po 6 poras kandžių, kiti dantys – krūminiai. Kandžiai ir iltys yra ypatingai svarbūs plėšant maistą.

5. Ar šunys prakaituoja?

Šunys vėsinasi per liežuvį, o prakaituoja per letenų pagalvėles. Pro odą išskleidžiamas tik labai nedidelis prakaito kiekis.

6. Tie viliojantys kvapai

Niekam ne paslaptis, kad šunų uoslė yra kur kas geresnė nei žmonių, bet ar kada pagalvojote, kiek skirtingų kvapų gali atskirti šuo? Skaičius tikrai įspūdingas – šuo gali atskirti 500 000 skirtingų kvapų.

7. Šunų ir žmonių panašumai

Net 97 proc. žmogaus ir šuns genų struktūros yra tokia pati. Taigi, tikrai nieko keisto, kad šunų mylėtojai savo augintinius laiko geriausiais draugais.

8.  Protingiausi šunys

Protingiausiais šunimis laikomi Borderkoliai, nuo jų ne ką teatsilieka pudeliai. Taip pat į protingiausių šunų dešimtuką patenka vokiečių aviganiai, auksaspalviai retriveriai, rotveileriai, australų aviganiai, labradoro retriveriai, Šetlando aviganiai ir Australijos ganymo šunys.

9. Nosies atspaudas

Kiekvieno šuns nosies atspaudas yra unikalus – jį galima prilyginti žmogaus pirštų atspaudams.

10.  Sapnuoja šunys ar ne?

Taip, ir dar kaip! Vis dėlto, mažų veislių šunys sapnuoja gerokai daugiau nei didžiųjų veislų atstovai.

2Komentarai

  • Avatar
   Jolanta
   Vas 14, 2021

   ar suns regejimas silpneja su metais,ar nuo amziaus tai nepriklauso?pastebejau,kad augintinis( beveislis,beveik 4 metu),mane pamato,kai esu visai arti.

  • Avatar
   zverincius
   Vas 18, 2021

   Sveiki.4 metų šuo dar labai jaunas, tačiau regėjimas gali blogėti dėl įvairių ligų. Jei ką nors įtariate, geriausia pasitikrinti. Vis dėlto, reikėtų įvertinti ir tai, kad šuo į tolį mato blogiau nei žmonės - šunys geriau pastebi tik judančius objektus. Jei manote, kad šuo jūsų nemato, pabandykite atkreipti dėmesį judesiu - tikėtina, kad šuo sureaguos :)

Parašykite komentarą

* Vardas:
* E-paštas: (neskelbiamas)
   Internetinis puslapis (http://)
* Komentaras:
Atkartokite kodą