Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Specialūs pasiūlymai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Pagrindinės pozicijos: sėdėjimas, gulėjimas, stovėjimas

Pagrindinės pozicijos: sėdėjimas, gulėjimas, stovėjimas

Sėdėjimas

Deja, gana dažnai tai tėra tik vienintelė komanda, kurios šeimininkai išmoko savo šunis. Taip, išmokyti šios komandos yra labai paprasta, tačiau mokant šios komandos svarbiausia yra ne pozicija, o IŠSĖDĖJIMAS. Jei šuo tiesiog atsisėda ant žemės, ir bet kada atsistoja ir nueina, ši komanda tėra triukas – lygiai toks pat, kaip ir letenos davimas. Kad taip nenutiktų, reikės šiek tiek padirbėti.

Gulėjimas

MANO ŠUO NESIGULA. Dalis šunų visais įmanomais būdais stengiasi išvengti šios komandos vykdymo, todėl apsišarvuokite kantrybe, ir anksčiau ar vėliau tikrai pavyks pasiekti pageidaujamų rezultatų. Kartais šunys nenori gultis ant šaltos žemės, todėl pirmiausia išbandykite gulimąsi ant sofos ar ant kilimėlio. Iš sėdimos pozicijos šuniui bus paprasčiau atsigulti.

Taip pat galite išbandyti paprastą triuką: pastatykite du kūgius ir pritvirtinkite gimnastikos lazdelę (ją tvirtinkite ganėtinai nedideliame aukštyje, tačiau pro tarpą turėtų pralįsti šuns galva). Šuo lieka vienoje pusėje, o jūs atsistojate priešais šunį („barjeras“ lieka tarp jūsų). Paimkite labai skanų skanėstą, leiskite jį link grindų. Tokioje situacijoje šuniui nelieka nieko kito kaip tik atsigulti ir pasiimti jam priklausantį kąsnelį.

Stovėjimas

Stovėjimas – tai dar viena pozicija, kurios naudinga mokyti savo šunį. Kai jis sėdi ar guli, pasiūlykite jam gardų kąsnelį: laikykite delną su maistu tiesiai priešais nosį, ir šiek tiek patraukite delną link savęs. Šuo, siekdamas maistą, turėtų pakeisti poziciją, ir atsistoti. Jei taip nutinka, užfiksuokite poziciją duodami kelis skanėstus iš eilės, o tuomet pasakykite „laisvai“.

Sėdėjimas/gulėjimas/stovėjimas  su išlaukimu

Na štai, šuo jau išmoko pagrindines pozicijas, tačiau mums yra svarbu, kad jis dar mokėtų ir išlaukti, todėl vadovaukitės šia lentele, kuri jums padės išmokyti šunį kantrybės. Pačioje pradžioje nueikite vos vieną žingsnį nuo šuns, iš karto (kuo greičiau) grįžkite ir paskatinkite gardžiu kąsneliu. Pakartokite kelis kartus ir pasakykite „laisvai“. Jei šuo pakeičia poziciją, sakykite „ne“, nuveskite į tą pačią vietą, kurioje jis sėdėjo/stovėjo ar gulėjo, ir vėl kartokite nuėjimą (už klaidą šuo negauna skaniuko).  Nepamirškite – mokymosi procese ypač svarbi ŠEIMININKO greita reakcija!

Pastaba: nueidami nuo šuns nelaikykite skanėsto priešais jo nosį – šuo tikrai galvos, kad jam reikia sekti paskui maistą. Taip pat nenaudokite sutraukiamo pavadėlio (na, blogiausiu atveju jį užfiksuokite pasirinktame ilgyje, nes priešingu atveju jums nueinant šuo jaus įtampą, todėl gali pakilti iš pozicijos).

Ką daryti?

Vienas žingsnis nuo šuns (į priekį)  ir grįžimas

Vienas žingsnis į kairę nuo šuns ir grįžimas

Vienas žingsnis į dešinę nuo šuns ir grįžimas

Du žingsniai į priekį ir grįžimas

Du žingsniai į kairę ir ir grįžimas

Du žingsniai į dešinę ir ir grįžimas

Du žingsniai už šuns nugaros ir grįžimas

Trys žingsniai į priekį ir grįžimas

Trys  žingsniai į kairę ir ir grįžimas

Trys žingsniai į dešinę ir ir grįžimas

Trys žingsniai už šuns nugaros ir grįžimas

Du žingsniai į priekį, skaičiuokite iki 10 ir grįžkite

Du žingsniai į kairę, skaičiuokite iki 10 ir grįžkite

Du žingsniai į dešinę, skaičiuokite iki 10 ir grįžkite

Du žingsniai už šuns nugaros, skaičiuokite iki 10 ir grįžkite

Penki žingsniai į priekį ir grįžimas

Penki žingsniai į kairę ir grįžimas

Penki žingsniai į dešinę ir grįžimas

Penki žingsniai už šuns nugaros ir grįžimas

Apeikite šunį ratu. Grįžkite į tokią poziciją, kad šuo jums būtų iš kairės pusės.

 

Pratimą palaipsniui sunkinkite: didinkite žingsnių skaičių, nutolę nuo šuns ilginkite grįžimo trukmę (jei šuo jau išlaukia 10 sekundžių, pridėkite dar porą sekundžių, tačiau nereikėtų pernelyg greitai kelti kriterijų). Jei dirbsite nuosekliai ir SĄŽININGAI, ilgainiui šuo galės išlaukti minutę ar dar ilgesnį laiką.

DĖMESIO: jei matote, kad šuniui užduotis dar yra pernelyg sudėtinga, vadinasi, per daug užsimojote. Turėtumėte grįžti į „smėlio dėžę“ ir sumažinti šuniui keliamus kriterijus.

Parašykite komentarą

* Vardas:
* E-paštas: (neskelbiamas)
   Internetinis puslapis (http://)
* Komentaras:
Atkartokite kodą