Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Du pratimai: maistas nuo žemės

Du pratimai: maistas nuo žemės

 „Am“ – maistas nuo žemės

Jei šuo lauke labai blaškosi, o mes jį norime nukreipti nuo dirgiklių, naudinga mokytis komandos „am“, kuri reiškia maisto paėmimą nuo žemės. Rankoje turėkite skanių kąsnelių, o tuomet, kai pamatysite, kad šunį sudomino koks nors objektas, meskite maistą į priešingą pusę ir sakykite žodinę komandą „am“. Kai šuo pasiima kąsnelį, meskite dar vieną į kitą pusę. Pakartokite. Tokiu būdu šuo išmoksta, kad iš šeimininko gali visai netikėtai „išskristi“ tikrai vertingų dalykų, todėl tai gali sustiprinti šuns koncentraciją būtent į jus. Šį pratimą pirmiausia galite atlikti namie, vėliau – laiptinėje ar kieme, dar vėliau – pamiškėje, kol galiausiai šią komandą galėsite sėkmingai atlikti net ir labai judriose vietose.

Svarbu: žodinė komanda yra būtina! Jei pamiršite ją pasakyti, šuo tikrai išmoks, kad viskas, kas ant žemės, yra jo. Vis dėlto, kas kita, jei tą darysite su žodeliu „am“ (ar kitu pasirinktu markeriu).

Leidimo prašymas

Tik ŠEIMININKAS gali nuspręsti, kas šuniui yra leidžiama, o kas – ne, todėl naudinga mokytis pratimo, kurio metu šuo tarsi atsiklausia šeimininko leidimo. Kaip viskas vyksta? Prisekite šuniui pavadėlį, laikykite rankoje skanių kąsnelių. Tvirtai laikykite pavadėlį ir meskite kąsnelį ant žemės (šuo jo turi nepasiekti). Įsitempus pavadėliui šuo turėtų prisiminti, kad kitame jo gale yra šeimininkas, todėl greičiausiai į jį atsisuks. Kai taip nutiks, atlaisvinkite pavadėlį ir pasakę žodelį „am“ leiskite šuniui pasiimti kąsnelį. Gali užtrukti, kol šuo pats sugalvos, ką reikia daryti, tačiau laukti tikrai verta. Šį pratimą vėliau galėsite atlikti ne tik su maistu, bet ir su žaislais ar kitais objektais. Pradžioje leiskite šuniui gauti tai, ko norite, o vėliau pratimą paverskite nenuspėjamu – šuo kartais gauna, ko nori, o kartais apdovanojimas „atkeliauja“ iš šeimininko rankų, o ir tuomet nutolstama nuo numesto skanėsto ar žaislo. TAIP, gyvenimas žiaurus, ir ne visada gauni tai, ko iš tiesų nori.

Parašykite komentarą

* Vardas:
* E-paštas: (neskelbiamas)
   Internetinis puslapis (http://)
* Komentaras:
Atkartokite kodą