Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Maistas nuo žemės: galima?

Maistas nuo žemės: galima?

Kiekvienas šeimininkas norėtų, kad šuo negriebtų ant žemės besimėtančių kaulų ar kitų „gėrybių“. Taip, būtų puiku, kad šuo prieš tai atsiklaustų, bet... jis juk nemoka kalbėti! (hm...ar tikrai?)

Šunis tikrai galime išmokyti neimti maisto nuo žemės prieš tai neatsiklausus šeimininko patarimo. Na, įvairių mandagių žodelių čia tikrai nebus, tačiau šuo tikrai gali pasižiūrėti į jus tarsi klausdamas patarimo.

Mokymasis vyksta taip: paimkite į delną skanėstų ar sauso maisto, sugniaužkite į kumštį ir laikykite priešais šunį. Jei šuo bando krapštyti jūsų ranką, loja ar kitaip bando paskubinti įvykius, niekaip į tai nereaguokite. Kai šuo bent sekundę pasižiūri į jus, delną atgniaužkite, ir KITA ranka išimkite ir paduokite vieną kąsnelį. Kumštį vėl užgniaužkite ir stebėkite, kaip šuo elgsis toliau. Bando skubinti įvykius – maisto nėra. Šuo nurimsta ir pasižiūri į jus – BRAVO, dar vienas kąsnelis. Kumštis vėl užgniaužiamas. Šį pratimą kartokite kasdien po kelias minutes ir po truputį kelkite reikalavimus. Jei atgniaužus kumštį šuo elgiasi santūriai, galite po vieną kąsniuką sumaitinti visą delne turimą turinį. Vėliau pratimas dar labiau apsunkinamas: delnas leidžiasi vis žemiau ir žemiau, kol galiausiai maistas atsiduria ant žemės. Ar šuo jį ims? Ne, nes pirmiausia reikia pažiūrėti į šeimininką – būtent jis nuspręs, ar šį maistą paduoti!

Svarbu: mokantis šio pratimo nenaudojame žodinių komandų „palik“ ar pan. Šuo stengiasi savarankiškai kontroliuoti impulsus ir už tai gauna apdovanojimą.

Parašykite komentarą

* Vardas:
* E-paštas: (neskelbiamas)
   Internetinis puslapis (http://)
* Komentaras:
Atkartokite kodą