Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Kam dresūros metu reikalingas klikeris?

Kam dresūros metu reikalingas klikeris?

Jei nuspręsite lankyti dresūros mokyklą, greičiausiai jau pirmąją pamoką turėsite atsinešti klikerį. Klikeris – tai nedidelis daiktas, skleidžiantis specifinį garsą. Kokį? Kaip ir sako pats pavadinimas – „klik!“ :)  Šiuo garsu yra pažymimas pageidaujamas šuns elgesys, o tuomet, kai šuo išgirsta šį garsą, jo laukia apdovanojimas – gardus kąsnelis. Dresuojant šunis labai svarbu kuo greičiau paskatinti tinkamą elgesį – jūs turite vos kelias sekundes, per kurias turite šunį pagirti. Nors tam gali tikti ir trumpas žodelis „taip!”, tačiau, kad ir kaip stengtumėtės, jums nepavyks kas kartą paskatinamąjį žodį ištarti tokiu pat tonu, taigi, galite iššaukti šuns abejonę.

O jei „klik!“garsą  skleistų telefonas?

Galite rasti programėlių, kuriose yra įrašytas šis garsas, tačiau įvertinkite tai, kad tokiu būdu skatinti šunį bus paprasčiausiai nepatogu. Na, pabandykite įsivaizduoti: vienoje rankoje laikote telefoną, kitoje – šuns pavadėlį... Kaip ir viskas gerai, tačiau tada, kai reikia šuniui duoti skanėstą, tai gali užtrukti, o to, žinoma, geriausia išvengti.  Klikeriai gali būti prikabinami prie dresūros diržo ar skanėstinės, taip pat galite rasti klikerių su apyranke, kuriuos visada galima turėti čia pat. Atminkite – šuo nelauks, kol jūs krapštinėsitės, todėl pasirūpinkite, kad visos dresūros priemonės būtų kuo lengviau pasiekiamos.

Ar tai – naujas išradimas?

Nors gali atrodyti, kad klikeris – šių laikų „išmislas“, tačiau tai nėra tiesa.  Klikeriai visame pasaulyje yra naudojami nuo 1990 metų, tad yra sukaupta tikrai nemaža darbo patirtis. Lietuvoje dresūra klikeriu susidomėjimo sulaukė vėliau, tačiau šiandien klikerių naudojimas yra tikrai labai populiarus.  Įdomu tai, kad B.F. Skineris klikerį aprašė (tiesa, tuo metu jis vadintas „cricket“) 1951 metais, tačiau tokia metodika didelio susidomėjimo sulaukė tik po kelių dešimtmečių.

Mano šuo vis tiek nieko nenori...

Klikerio garsas šuniui bus džiaugsmingas tik tada, jei jis nuoširdžiai tikėsis  apdovanojimo. Jei šuniui visada bus pasiekiamas dubenėlis su maistu, natūralu, kad jam tikrai nereikės stengtis atlikti šeimininko tariamų komandų. Atminkite, kad šuns dresūra efektyviausia tada, kai augintinis yra alkanas!