Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Specialūs pasiūlymai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Katė neėda jai parinkto maisto: kaip su ja susitarti?

Katė neėda jai parinkto maisto: kaip su ja susitarti?

Kai kurios katės būna net labai išrankios maistui, todėl šeimininkams tenka gerai pavargti, kol pavyksta su kate susitarti. Neretai tenka išbandyti net ir patį brangiausią kačių maistą, tačiau rezultatai vis tiek lieka tokie pat – maistą paprasčiausiai tenka išmesti. Taigi, kaip įkalbėti katę ėsti jai parinktą maistą?

Šerkite tokiu pat metu

Nors dauguma kačių ėda nedideliais kiekiais 10-15 kartų per dieną, tačiau tuomet, jei katė yra labai išranki, ji gali bandyti „terorizuoti“ šeimininkus, kad šie pasiūlytų ką nors skanesnio. Rekomenduojama tarp šėrimų daryti 12 valandų pertrauką, o tuomet, jei katė maisto nesuėda, jį reikėtų paslėpti. Taip išaugs duodamo maisto vertė, ir katė taps kur kas ėdresnė.

Prieš šėrimą pažaiskite su kate

Fizinis krūvis lemia didesnį katės apetitą, tad tuomet, jei pastebite, kad katė vis atsisako ėsti, prieš šėrimą su kate šiek tiek pažaiskite. Tikėtina, kad jūsų augintinė bus labiau išalkusi, taigi, maisto neatsisakys.

Katėms nepatinka naujovės

Dauguma kačių yra labai konservatyvios, todėl nemėgsta naujovių. Jei katei parinktas maistas tinka, tokiu atveju nėra jokio reikalo jį keisti. Vis dėlto, jei tektų dėl tam tikrų priežasčių ėdalą pakeisti kitu, galite įsigyti pašaro mėginukų, ir paruošti katei „švedišką stalą“ – ji pati tikrai išsirinks, kokį maistą norėtų ėsti, todėl neėdrumo problema bus išspręsta. Keičiant seną pašarą nauju rekomenduojama jį po truputį maišyti su senu, nes tai padės išvengti virškinimo sutrikimų, ir perėjimas prie naujo pašaro bus kur kas sklandesnis.

Maistas išrankioms katėms

Prekyboje šiuo metu galima rasti tikrai nemažą pašarų pasirinkimą, kurie yra skirti išrankioms katėms, todėl galėsite išrinkti tokį, kuris jūsų augintinei labiausiai patiktų. Neskubėkite pirkti didelio kiekio pašaro – parduotuvėse galite prašyti mėginukų.

Įsitikinkite maisto šviežumu

Kačių uoslė yra gerokai jautresnė nei žmonių, todėl kartais katė gali atsisakyti ėsti ir dėl to, kad maistas yra pasenęs. Visada atkreipkite dėmesį į pašaro galiojimą, ir, žinoma, pasidomėkite, kokios yra parinkto maisto laikymo rekomendacijos (pavyzdžiui, konservus geriausia laikyti šaldytuve, o atidarius pakuotę maistas turi būti suvartojamas per parą ar dvi).