Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Juoda katė kelyje – nelaimė už kampo?

Juoda katė kelyje – nelaimė už kampo?

Juodos katės viduramžiais buvo siejamos su raganomis, todėl juodo kailiuko keturkojėms laikai buvo tikrai sunkūs. Prietaras, kad juoda katė neša nelaimes, yra pakankamai gajus iki šių dienų – juk ir patys turbūt kartais tris kartus nusispjaunate, jei katė perbėga kelią? Žinoma, kas kita, jei patys auginate juodą katę – net neabejojame, kad ji sugeria visas neigiamas emocijas, ir taip nutinka tikrai ne dėl kailio spalvos. Jei esate juodų kačių gerbėjai, turime puikių žinių – kai kuriose kultūrose juodos katės yra net labai mylimos ir gerbiamos.

Meilė, meilė, meilė

Japonijoje tikima, kad juoda katė gali atnešti laimę – ypatingai tada, jei ji perbėgs kelią priešais netekėjusią merginą. Tikima, kad tai gali padėti greičiau susirasti antrąją pusę. Anglijos regione Midlandse tikima, kad juoda katė – pati geriausia dovana vestuvių proga, nes tai lems ilgą ir laimingą santuoką. Žinoma, svarbu paminėti, kad augintinis yra tinkama dovana tik tada, jei tai yra iš anksto suderinama su dovanos gavėju.

Jūreivių sėkmės simbolis

Įvairių Europos šalių jūreiviai tikėjo, kad juoda katė gali užtikrinti sėkmę kelionės metu, todėl į laivą pasiimdavo bent vieną juodą katę. Jūreivių artimieji neretai namuose taip pat laikydavo juodas kates, nes buvo tikima, kad tai padės jūreiviams grįžti gyviems ir sveikiems.

Laimė ar nelaimė?

Piratai tikėjo, kad tuomet, jei prie jų prieis juoda katė, kelionė bus sėkminga, o tuomet, jei katė nusigręš, geriau net nepradėti kelionės.

Jei siekiama laimės ir klestėjimo...

Škotijos gyventojai neišsigąsta, jei tarpduryje netikėtai pasirodo juoda katė. Veikiau priešingai – net labai apsidžiaugia, nes tai yra laikoma laimės ir klestėjimo ženklu. Prancūzijoje tikima, kad rūpinimasis juoda kate gali lemti sėkmę, todėl šios keturkojės yra labai mylimos ir gerbiamos.

Na, o pabaigai prisiminkime dainelę apie juodą katiną:

Sako tau vėl bus blogai,

Juodą katiną kely jei sutikai,

Bet kol kas vis atvirkščiai

Tiktai katinui juodam visur blogai.

 

Taigi, mylėkime ir gerbkime juodas kates. Ir nesispjaudykime. Katės mėgsta švarą.